Як івано-франківські депутати звітували про використання депфондів

Лише 17 депутатів Івано-Франківської міськради прозвітували перед громадою за те, скільки коштів з депутатського фонду і на що витратили у 2018 році.

Відсутній також і зведений звіт про використання депутатських коштів у 2018 році на сайті ради. Хоча, протягом двох попередніх років, ця практика була поширена у місцевій раді.

Депутати Івано-Франківської міської ради на виконання своїх депутатських повноважень мають депутатський фонд. У 2018 році міська рада кожному депутату з бюджету виділила по 70 тисяч гривень. Щороку на сайті міської ради висвітлювались звіти про використання цих коштів депутатами – вказувались суми та призначення витрат фонду, також відмічались залишки за підсумками року роботи. Проте, станом на кінець квітня 2019 року на сайті Івано-Франківської міської ради у розділі “Депутатський фонд” звіти про використання депутатських фондів не завантажені.

Проте, попри відсутність загального звіту про використання у 2018 році коштів з депутатських фондів, деякі депутати Івано-Франківської міської ради вказали дані про витрати коштів у депутатських звітах за 2018 рік. Загалом 17 депутатів вказали у річних звітах цю інформацію. Це Володимир БалагураМикола КовальчукВолодимир КушнірСтепан РуднянинВолодимир ФецичПетро Шкутяк таВолодимир Яблонь з БПП “Солідарність”, Іван ГарасимкоПетро ГречанюкІрина КулиничІван ПуйдаОлександра Федорук  з “Об’єднання “Самопоміч”, Стефан Магас,  з ВО “Батьківщина”, Віталій МеріновДмитро Чміль з УКРОПу,  позафракційні депутати Галина КуницькаВолодимир Саврей.

Депутати з БПП “Солідарність” кошти з депутатського фонду витрачали переважно на матеріальні допомоги мешканцям своїх округів, ремонт чи благоустрій шкіл та садочків на території своїх округів, облаштування будинків, під’їздів та дворів, ремонт медичних закладів та потреби церков.

Левова частина коштів з фондів депутатів “Самопомочі” теж була витрачена на матеріальні допомоги мешканцям. Також депутати виділяли кошти на ремонт житлових фондів, ОСББ, медичним закладам та футбольній команді ветеранів АТО.

Депутати з УКРОПу виділяли кошти на лікування мешканців, потреби шкіл та медичних закладів та на закупівлю спортивного інвентаря.

Стефан Магас з “Батьківщини” у 2018 році також виділяв кошти на матеріальну допомогу мешканцям, закупівлю обладнання для шкіл, садочків, спортивних закладів та на потреби релігійної громади.

Позафракційний депутат Володимир Саврей виділяв кошти на Вовчинецьку школу, а також закупив обладнання в поліклініку, в якій він працює. Галина Куницька виділяла кошти на матеріальну допомогу, потреби Хриплинської церкви, дитячого садка та школи, де вона є директоркою.

14 депутатів з фракції ВО “Свобода” не вказували інформації про використання коштів з депутатського фонду. Їх звіти всі систематизовані та представлені у вигляді буклетів про те, що було зроблено на округах – проведені заходи, ремонтні роботи та створення нових інфраструктурних об’єктів.

Окрім того, 8 депутатів міськради взагалі не опублікували на сайті ради звіти за 2018 рік. Це Андріан Волгін з БПП “Солідарність, Сергій Гаєвський та Володимир Олійник з УКРОПу, Ярослав Горбовий, Василь Ревчук та Руслан Терешко з ВО “Батьківщина”, також позафракційний депутат Ігор Саварин.

Довідково: кошти на депутатські фонди виділяються з місцевого бюджету, згідно Закону України “Про доступ до публічної інформації” – ці дані є доступними для мешканців громади.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франківській області звертайтесь до: ГО “Центр Політичних Студій”.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.

Поширити у соціальних мережах