До школи пустять супроводжуючих дітей з особливими освітніми потребами

Відтепер асистентів дитини з особливими освітніми потребами  офіційно допускатимуть до освітнього процесу у державні та комунальні освітні заклади.

Ухвалений 6 вересня Верховною Радою України закон заторкне дитячі садки, школи, позашкільні та професійно-технічні заклади освіти.

Згідно закону, супроводжуючими можуть бути не тільки батьки чи родичі, але і підприємці, основним видом діяльності яких є освітня діяльність. Перед цим асистент дитини буде повинен пройти медогляд.

Зазначається, що в одному класі чи дошкільній групі може бути не більше трьох дітей з особливими освітніми проблемами.

При цьому діти, які мають порушення інтелектуального розвитку, сенсорні чи фізичні порушення будуть зараховані до закладів освіти першочергово.

В свою чергу, державні та місцеві органи влади зобов’язані не тільки зробити доступними навчальні заклади для учнів з особливими освітніми проблемами, але і контролювати проектування, будівництво та реконструкцію з урахуванням принципів універсального дизайну та розумного пристосування. Причому школи та дитячі садки  не зможуть брати додаткову плату за переоблаштування приміщень.

При цьому місцеву владу тепер зобов’язали забезпечити пристосований транспорт для учнів  з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення.

Додатково були підготовлені відповідні зміни у чотири закони: «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту» і «Про професійно-технічну освіту».

Експерт з освітньої реформи проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми “U-Lead з Європою”  Ярослав Переходько зазначає, що це рішення є проривом для інклюзивної освіти в Україні.

“Ці зміни законно визначають офіційне перебування батьків у навчальних закладах, дають можливість ініціювати утворення інклюзивних та спеціальних класів для виховання і навчання дітей з особливими освітніми потребами”, – підкреслив Ярослав Переходько.

Поширити у соціальних мережах