Депутати та Facebook: що поширюють у мережі івано-франківські обранці в умовах карантину

В умовах карантинних обмежень майже весь світ працює онлайн. Аналітики Центру Політичних Студій проаналізували, як пристосувались до онлайн комунікацій депутати Івано-Франківської міської ради на період карантину.

У час карантину та обмежень для громадян щодо перебування на вулицях і проведення різноманітних заходів депутати місцевих рад не можуть проводити зустрічі з мешканцями або щомісячні прийоми. Але, як і більшість країни, місцеві депутати можуть перевести ці процеси у соціальні мережі та мобільні застосунки для комунікації. Центр Політичних Студій провів аналіз сторінок у соціальних мережах івано-франківських депутатів. Досліджено публікації депутатів у період з 11 березня до 28 квітня на предмет публікації інформації про карантинні заходи, боротьбу з коронавірусом, діяльність місцевої ради.

Варто зазначити, що 3 із 42-х депутатів Івано-Франківської міської ради не мають сторінок у соціальних мережах – це Володимир Балагура з “Солідарності”, позафракційні депутати Володимир Саврей та Ігор Саварин.

10 депутатів ради не публікують на своїх сторінках жодної інформації про коронавірус. Це голова фракції ВО “Свобода” Роман Онуфріїв, його колега по фракції Петро Гавриш. Також про коронавірус не пишуть Петро Гречанюк та Іван Пуйда із “Самопомочі”, голова їх фракції Ірина Кулинич публікує лише інформацію, пов’язану із діяльністю Львівської міськради, де вона працює. Позафракційні Михайло Верес, Галина Куницька, Василь Ревчук з “Батьківщини” та Микола Ковальчук з “Солідарності” теж на своїх сторінках не пишуть інформацію про COVID-19.

Ярослав Горбовий з “Батьківщини” на своїй сторінці у Facebook публікував пости блогера Остапа Стахіва, який робив перевірку міських лікарень, де, начебто, немає хворих на коронавірусну інфекцію. Також на сторінці депутата оприлюднювались пости, які Facebook визначив як неправдиві.

  

Скріншоти сторінки Ярослава Горбового у Facebook

Активно поширюють інформацію про боротьбу з коронавірусом в Івано-Франківську та Україні, обмежувальні заходи, новини і волонтерські рухи в місті Андріан Волгін (позафракційний), Віталій Мерінов, Мстислав Тарас (УКРОП), Олег Капустяк, Сергій Абрам’як. Мар’ян Вагилевич та Ярослав Дубас (ВО “Свобода), Олександа Федорук (“Об’єднання “Самопоміч”). Також інформацію про протидію коронавірусу поширює на своїй сторінці секретар ради Віктор Синишин.

Скріншот зі сторінки Андріана Волгіна у Facebook

Андрій Грималюк (“Свобода), Стефан Магас (“Батьківщина) та Іван Гарасимко (“Самопоміч) окрім поширення інформації про боротьбу з коронавірусом, долучились до запису відео “Атестації депутатів місцевих рад” “Залишайся вдома”.

https://www.facebook.com/attestationLC/videos/2569591363316012/ 

https://www.facebook.com/M.Dzhohola/posts/2806284412817683 

22 квітня відбулась позачергова сесія Івано-Франківської міської ради, де розглядались питання, пов’язані з коронавірусом. Зокрема, міська рада зменшила ставку єдиного податку для платників І та ІІ групи, зменшила ставку оренди для орендарів комунального майна на період карантину. Про діяльність  ради, місцевої влади і комунальних підприємст регулярно поширюють інформацію Віталій Бурко, Ігор Корсун, Маріанна Продан, Роман Харук (ВО “Свобода”).

Скріншот зі сторінки Віталія Бурка у Facebook

Депутати від “БПП “Солідарність”, окрім Володимира Балагури, який не має сторінки у соціальній мережі, регулярно поширюють інформацію про коронавірус та волонтерські заходи з партійних ресурсів. Голова фракції Петро Шкутяк та його колега Сергій Палійчук також пишуть про свою діяльність в раді.

Володимир Олійник з УКРОПу теж поширює партійну інформацію щодо боротьби з коронавірусом а також інформацію про діяльність в раді. Його колега Сергій Гаєвський поширює інформацію про протидію коронавірусній інфекції у Тлумацькому районі – він очолює тамтешню РДА. Керівник фракції ВО “Батьківщина” Руслан Терешко також поширює у Facebook лише партійні дописи.

Зазначимо, що депутат місцевої ради працює з виборцями свого округу та мешканцями міста. В період карантину його інформаційні платформи корисні для мешканців, адже користуючись довірою у виборців депутат може через свої канали комунікації поширювати необхідну інформацію. Наприклад доносити відомості про діяльність місцевої влади, ділитись корисними порадами про запобігання пандемії чи дані про боротьбу з коронавірусом в Україні і місті через мережу Facebook.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франківській області звертайтесь до: ГО “Центр Політичних Студій”.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.

Поширити у соціальних мережах