Доступ до засідання місцевої ради – це особиста присутність чи онлайнтрансляція?

Експертка ЦПС Оксана Ващук-Огданська розробила пропозиції до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, спрямовані на забезпечення доступу до засідань місцевих рад та інших колегіальних органів.

Суть новел:

1)розширити перелік суб’єктів, які зобов’язані надавати доступ до засідань. Включити туди не тільки суб’єктів владних повноважень, але й їх колегіальні органи, а також громадські ради, інші консультативно-дорадчі органи.

2)закріпити обов’язок поширювати інформацію про засідання не пізніше як за 10 робочих днів до його проведення та інші правила;

3)визначити чіткі умови, за яких доступ до засідання може бути обмежено;

4)передбачити юридичну відповідальність за необґрунтоване обмеження доступу до засідання;

5)закріпити право кожного бути присутнім на відкритому засіданні або переглядати онлайн-трансляцію чи відеозапис на свій вибір.

Повний текст пропозицій за посиланням https://cutt.ly/FYwQNRw

Втім сьогодні на робочій групі, яка розглядала ці пропозиції постало питання: орган влади зобов’язаний забезпечити особисту присутність кожному, хто бажає його відвідувати, чи достатньо провести онлайн-трансляцію в мережі Інтернет? Чи можуть? / повинні? бути однакові правила доступу до засідань для Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, місцевих рад, консультативно-дорадчих органів? Якщо ні, то в чому відмінності?

Поширити у соціальних мережах