Три депутати Івано-Франківської міської ради дали підстави для їхнього відкликання

За результатами моніторингу відвідування депутатами Івано-Франківської міськради сесій і комісій протягом першого року роботи 8-го скликання з’ясувалося, що троє обранців дали підстави для їхнього відкликання. Вони були відсутні на половині засідань постійних депутатських комісій. Цікаво, що двоє з цих трьох депутатів дали підстави для відкликання за досить курйозних обставин. 

Українським законодавством передбачено, що депутат місцевої ради, який протягом року роботи пропустив понад половину засідань сесій ради або засідань постійних депутатських комісій, може бути відкликаний. 

Громадська кампанія “Атестація депутатів місцевих рад” регулярно моніторить відвідування депутатами місцевих рад сесій та засідань комісій. Зокрема проаналізовано перший рік роботи Івано-Франківської міської ради 8-го скликання. 

В період з 1 листопада 2020 року по 1 листопада Івано-Франківська міськрада провела 17 сесійних засідань. Також депутати працюють у складі шести постійних комісій: з питань регламенту та депутатської діяльності, бюджетнійземельнійз питань ЖКГ, транспорту та інфраструктуригуманітарної політики та з питань розвитку територіальних громад, підприємництва та регуляторної політики

Жоден із депутатів Івано-Франківської міськради протягом першого року діяльності не пропустив більше половини сесійних засідань. Проте троє обранців пропустили від 25% до 50% сесійних засідань, що є доволі критичним показником. Зокрема Микола Ковальчук з “ЄС” пропустив сім із 15 сесій ради – це 47% пропусків. Ковальчук прийняв присягу на третій сесії ради, замінивши у складі фракції “ЄС” Петра Шкутяка, який обійняв посаду заступника міського голови, склавши мандат депутата міськради. Представник ВО “Свобода” Олег Капустяк пропустив шість із 17 сесій – це 35% пропусків. А голова фракції ВО “Свобода” Роман Онуфріїв був відсутній на п’яти з 17 сесій. Цікаво, що Онуфріїв, будучи головою бюджетної комісії, не пропустив жодного з 11 її засідань. 

За пропуски засідань постійних депутатських комісій можуть бути відкликані троє депутатів ради. Причому двоє з них – за досить цікавих обставин. Представники ВО “Свобода” Сергій Абрам’як та Михайло Нагірний пропустили по 50% засідань комісії з питань регламенту та депутатської етики. Щоправда, комісія засідала лише двічі протягом року. А от Микола Ковальчук, який входить до складу земельної комісії, пропустив три із шести її засідань – це 50% пропусків. Ще семеро депутатів ради пропустили від 25% до 50% засідань постійних депутатських комісій. По три із семи засідань земельної комісії пропустили Андрій Балагура (“ЄС”) та Вікторія Нагорна (ВО “Свобода). На двох засіданнях цієї комісії був відсутній Степан Руднянин (“ЄС”) – це 29% пропусків. Олег Загурський з ВО “Свобода” пропустив три із семи засідань комісії з питань розвитку територіальних громад – це 43% пропусків. Сергій Палійчук (“ЄС”) увійшов до складу бюджетної комісії в середині 2021 року. З того часу комісія засідала п’ять разів, два з яких він не відвідав – це 40% пропусків. Олег Андрухів (“ВО “Свобода”) не відвідав два із шести засідань гуманітарної комісії. Його колега по фракції Ігор Корсун був відсутній на двох із  шести засіданнях комісії з питань ЖКГ – це також 33% пропусків. 

Шестеро депутатів Івано-Франківської міської ради не пропустили за перший рік своєї роботи жодного пленарного засідання, а також жодного засідання постійних депутатських комісій, до яких вони належать. Це Віталій Бурко, Тетяна Квасна, Роман Марцінків (ВО “Свобода”), Юрій Лозяк, Володимир Фецич (“ЄС”) та Руслан Терешко (ВО “Батьківщина”). 

Слідкуйте за оновленнями: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка вебплатформи «Місцеві депутати. Атестація».

Поширити у соціальних мережах