Школи, садки та матеріальна допомога. Куди витрачають кошти депфондів обранці з Івано-Франківської міськради. Частина 2

Депутати з “Самопомочі” третину коштів з депутатських фондів виділяють на матеріальну допомогу, у “Солідарності” – допомагають освітнім закладам та релігійним громадам, а позафракційні депутати виділяють кошти на освітні та медичні заклади, де працюють. 

На виконання повноважень депутатам Івано-Франківської міської ради щороку виділяють по 70 тисяч гривень. Кошти виділяють з місцевого бюджету, тобто з грошей, які заплатили платники податків. Відповідно – за витрату цих коштів слід прозвітувати. Як депутати Івано-Франківської міськради розпоряджались своїми депутатськими фондами, аналізували експерти кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”.

Як розпоряджались депутатськими фондами депутати з “БПП “Солідарність”

Оскільки більшість коштів з фондів депутатів виділяються на матеріальну допомогу мешканцям, то цю статтю витрат не братимемо до уваги. У депутатів з “Солідарності” простежується тенденція до підтримки закладів освіти. Саме на них депутати виділяли кошти найбільше. Зазвичай купували мультимедійне обладнання та матеріали для ремонту, також надавали кошти міській клінічній лікарні №1 та підтримували ремонти житлових фондів. Кілька депутатів від фракції надавали кошти релігійним громадам.

Володимир Балагура найбільше коштів з депфонду передав Крихівецькій школі на придбання апаратури для проведення виховних заходів та придбання жалюзі – понад 50 тисяч гривень. Ще 10 тисяч гривень виділив ЗОШ №23 на придбання вікон. 7 тисяч перерахував на матеріальну допомогу.

Андріан Волгін на матеріальну допомогу виділив майже 66 тисяч гривень. Окрім того, виділяв кошти для придбання лінолеуму в ЗОШ №21, що на його окрузі, та для міської клінічної лікарні №1.

Микола Ковальчук з коштів депутатського фонду надав матеріальної допомоги на суму майже 25 тисяч гривень. На придбання міжкімнатних дверей у ДНЗ №1 “Калинонька” виділив понад 20 тисяч гривень. Виділяв кошти на придбання обладнання міській клінічній лікарні №1, заміну тамбурних дверей у під’їзді будинку №24 на вулиці Галицькій та встановлення дашків над під’їздами в будинку №28 по вул. Василя Симоненка.

Володимир Кушнір майже 23 тисячі гривень витратив на матеріальну допомогу мешканцям. Виділяв кошти спортивному клубу “КАНО”, 10 тисяч гривень – релігійній громаді Церкви Святого Архистратига Михаїла, ДНЗ №20 “Росинка” – на придбання дверей, будівельних матеріалів та кухонних меблів. З коштів фонду придбав ноутбук для КП “Дирекція замовника” та вікна для міської клінічної лікарні №1.

Сергій Палійчук 35 тисяч гривень виділив на матеріальну допомогу. Надав кошти на придбання форми волейбольній команді “ПНУ – Івано-Франківськ”, на придбання будівельних матеріалів для ремонту сходової клітки будинку №15 по вулиці Опільського, на ОСББ “Затишок-6”, ОСББ “Пролісок” і ОСББ “Затишна оселя”. Ці кошти використовувались на ремонтні роботи та придбання енергозберігаючих ламп. Також Палійчук виділяв кошти для навчальних закладів: ЗОШ №19, Католицької школи святого Василія Великого, ДНЗ №27 “Карпатська казка”, ДНЗ №29 “Кобзарик”, ЗОШ №15.

34 тисячі гривень віддав на матеріальну допомогу мешканцям Степан Руднянин. Виділяв кошти для волейбольної команди “ПНУ – Івано-Франківськ”, міської клінічної лікарні №1. Як і Володимир Кушнір, виділив 10 тисяч гривень релігійній громаді Церкви Святого Архистратига Михаїла. Також кошти з депфонду виділені ДНЗ №15 “Гуцулочка” на придбання стільців та ЗОШ №11 на придбання дверей.

Володимир Фецич зі свого депутатського фонду передав понад 30 тисяч гривень на заклади освіти: була закуплена оргтехніка та світильники для Вовчинецької ЗОШ, лінолеум для ЗОШ №25, та передані кошти на ПЛАСТові табори.  На 17 тисяч гривень депутат роздав матеріальної допомоги. Виділяв кошти волейбольній команді “ПНУ – Івано-Франківськ”, майже 18 тисяч гривень передав релігійній громаді села Вовчинець.

Керівник фракції Петро Шкутяк, як і його колега, більшу частину депфонду розподілив між навчальними закладами. Понад 50 тисяч гривень Шкутяк виділив ЗОШ №18, ЗОШ №3, ЗШ №11, Вовчинецькій ЗОШ та ДНЗ №28 “Квітка Карпат”. Виділяв кошти волейбольній команді “ПНУ – Івано-Франківськ” та спортивному клубу “КАНО”. 5 тисяч гривень спрямував на матеріальну допомогу.

Володимир Яблонь понад 34 тисячі гривень з депутатського фонду розподілив як матеріальну допомогу. Як і колеги, він виділяв кошти міській клінічній лікарні №1 та волейбольній команді “ПНУ – Івано-Франківськ”. За кошти депутатського фонду був придбаний проектор для ЗОШ №18 та двері для школи №11. Також депутат виділяв кошти місцевій організації ПЛАСТ.

Депутати фракції “Об’єднання “Самопоміч” третину депутатських фондів витратили на матеріальні допомоги.

Також депутати активно виділяли кошти навчальним закладам міста, спортивним організаціям та на ремонт житлових фондів.

Іван Гарасимко левову частину депутатського фонду виділив на матеріальну допомогу мешканцям – понад 45 тисяч гривень. Кошти депфонду також пішли на закупівлю обладнання для міської клінічної лікарні №1, поточний ремонт міської поліклініки №1, придбання та встановлення решіток у будинках №26 та 28 по вулиці Вовчинецькій. 10 тисяч гривень Гарасимко виділив на створення платформи “Розумний простір” СШ №1, виділив кошти для футбольної команди асоціації футболу учасників АТО Івано-Франківської області.

Петро Гречанюк майже 36 тисяч гривень витратив на матеріальні допомоги. Виділяв кошти для волейбольної команди “ПНУ – Івано-Франківськ”, на придбання медичного обладнання для центральної міської клінічної лікарні та для міської клінічної лікарні №1. Гречанюк зі свого фонду придбав матеріали для часткової заміни зовнішньої мережі водовідведення в ОСББ “Капіталь” та придбання лінолеуму в одному з класів ЗОШ №21.

Більше третини депутатського фонду Ігор Корсун віддав на матеріальну допомогу – майже 26 тисяч гривень. Ще майже 30 тисяч гривень Корсун виділив на закупівлю обладнання для ремонтних робіт: двері для спільної кухні в гуртожитку по вул. Коновальця, 136в, матеріали для ремонту сходової клітки першого під’їзду по вулиці Коновальця, 136а, придбання металопластикових вікон для встановлення на сходових клітках по вулиці Коновальця, 207 і встановлення огорожі дитячого майданчика по Коновальця, 136б. Також Корсун виділяв кошти на міську клінічну лікарню №1 та асоціації футболу учасників АТО Івано-Франківської області.

Керівниця фракції Ірина Кулинич майже 32 тисячі гривень виділила на матеріальну допомогу. Ще 32 тисячі гривень депутатка виділила різним навчальним закладам: для ЗШС №3 придбані матеріали для спортивного залу, дитячі стільці та стінка для дитячих іграшок. Дл СШ №1 придбано телевізор в кабінет англійської мови. Для ЗОШ №26 – матеріали для ремонтних робіт. Окрім того, Ірина Кулинич виділяла кошти для міської клінічної лікарні №1 та асоціації футболу учасників АТО Івано-Франківської області.

Іван Пуйда майже 38 тисяч гривень виділив на матеріальну допомогу. Закуплено матеріали для ремонтних робіт у ЗШС №3, проведено поточний ремонт у СШ №5. Депутат виділяв кошти на інвентар для міської клінічної лікарні №1 та центральної міської клінічної лікарні, переобладнання підвального приміщення у музичній школі №3, придбання і встановлення лавочок по вулиці Карпатській, 8 та асоціації футболу учасників АТО Івано-Франківської області.

Майже 38 тисяч гривень матеріальної допомоги виділила з депутатського фонду Олександра Федорук. Також виділяла кошти на матеріали на тач-кіоск у центральну міську бібліотеку, придбання комп’ютера для Івано-Франківської державної художньої школи, спортивного інвентаря для НРЦ, стільці в ЗОШ №13, апаратуру для озвучення в ЗОШ №23. За кошти депутатського фонду придбані саджанці для прибудинкової території по вулиці 24 серпня, 5, облаштування дашків у будинках по вулиці Симоненка, 28, облаштування дитячого майданчика біля будинків №7а, 9а та 15 по вулиці Кардинала Любомира Гузара. Також депутатка виділяла кошти для міської клінічної лікарні №1, асоціації футболу учасників АТО Івано-Франківської області та ДЮСШ №3.

Депутати від УКРОПу виділяють гроші з депфондів переважно на освіту та медицину.

У 2018 році вони витрачали майже третину коштів з фондів на ці потреби.

Сергій Гаєвський 33 тисячі свого фонду розподілив на матеріальну допомогу мешканцям. Ще 10 тисяч з фонду виділив ДНЗ №23 “Дударик” на закупівлю матеріалів для ремонту. “7 тисяч зі свого фонду депутат так і не використав.

Віталій Мерінов на матеріальну допомогу віддав трохи більше 11 тисяч гривень. Кошти виділяв переважно на освітні заклади: ДЮСШ №3 на проведення навчально-тренувальних зборів з шахів, для ЗОШ №18 придбаний проектор, для ЗОШ №15 придбані стенди та проектор, для ЗОШ №19 – меблі. Для ДНЗ №27 “Карпатська казка” були придбані меблі та будівельні матеріали. Також депутат виділяв кошти для ГО “Школа бізнесу та менеджменту”, баскетбольній академії БК “Говерла” та релігійній громаді Всіх Святих Українського Народу.

Керівник фракції Володимир Олійник теж небагато коштів виділив на матеріальну допомогу – лише 10 тисяч гривень. 15 тисяч депутат перерахував релігійній громаді Покрови Пресвятої Діви Марії. Виділяв кошти на вікна у міській клінічній лікарні №1, придбання обладнання для міської дитячої клінічної лікарні. За кошти депутатського фонду були придбані крісла для бібліотеки-філії №7, ноутбук для ЗОШ №13 та телевізор для СШ №1. Також за кошти депфонду закуплена гойдалка та огорожа для дитячого майданчика у дворі будинків №51а-д по вулиці Богдана Хмельницького.

Мстислав Тарас 25 тисяч виділив на матеріальну допомогу. Майже стільки ж депутат виділив на придбання обладнання та меблів у медичні заклади: міський перинатальний центр та міську дитячу клінічну лікарню. 10 тисяч витратив на ремонт вентиляційних каналів у будинку №63 по вулиці Шевченка. Також виділяв кошти для волейбольної команди “ПНУ – Івано-Франківськ” та ЗШ №16 для придбання матеріалів на будівництво каплички.

Дмитро Чміль теж витратив 25 тисяч на матеріальну допомогу. Виділяв кошти для міської клінічної лікарні №1 та Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради. Майже 35 тисяч депутат витратив на освітні заклади – для ЗШ №18, де він є директором виділені кошти на придбання проектора, побутової техніки та машинки-оверлока. Також депутат виділяв кошти для ЗШ №23 для придбання столів та ДНЗ №29 “Кобзарик” на придбання дверей.

Як розподілили депфонд позафракційні депутати

Галина Куницька трохи більше 16 тисяч гривень віддала на матеріальну допомогу мешканцям. Майже 20 тисяч гривень депутатка виділила на Хриплинську ЗШ, де вона працює директоркою. На ці кошти закуплено приладдя для образотворчого мистецтва, умивальники та фурнітуру. Ще 20 тисяч гривень перерахувала на дві релігійні громади с. Хриплина. Виділяла кошти для закупівлі комп’ютерних столів у ЗШ №23 та закупівлю будівельних матеріалів і газонокосарки у ДНЗ №31 “Мрія”. Майже півтори тисячі гривень виділила на придбання матеріалів для творчості бібліотеці-філії №13.

Ігор Саварин 60 тисяч гривень зі свого фонду виділив на матеріальну допомогу мешканцям. Також виділяв кошти для обладнання бібліотеки у Центральній дитячій бібліотеці.

Трохи більше 6 тисяч гривень виділив Володимир Саврей на матеріальні допомоги. На суму понад 13 тисяч закупив для Вовчинецької ЗОШ жалюзі та комп’ютерну техніку. Левову частку депутатського фонду – майже 50 тисяч гривень, витратив на медичне обладнання для міської поліклініки №4, де він працює.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франківській області звертайтесь до: ГО “Центр Політичних Студій”.
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”
.

Поширити у соціальних мережах