Як знайти депутатів Івано-Франківської міської ради у Facebook

Лише двоє депутатів Івано-Франківської міської ради не висвітлюють свою діяльність у Facebook. Про це свідчать результати моніторингу, який провела “Атестація депутатів місцевих рад”. 

Останні півтора карантинних роки внесли значні корективи у роботу депутатів місцевих рад. Більшість із них зосередили свою комунікаційну діяльність з виборцями у соціальних мережах. Адже це – найлегший шлях спілкування у період карантину.

Серед депутатів Івано-Франківської міської ради помітною стала тенденція ведення комунікаційної роботи з виборцями через соціальну мережу Facebook. Особливо поширеною стала практика створення і ведення публічних сторінок місцевих політиків у цій мережі. Із 42 депутатів лише двоє не висвітлюють свою роботу у Facebook: це голова бюджетної комісії і керівник фракції ВО “Свобода” Роман Онуфріїв та член фракції “ЄС” Микола Ковальчук. Обидва депутати переобрані повторно і обидва не проявляли активності у соцмережах і в попередньому скликанні. 

Варіантів для онлайн-комунікації у жителів Івано-Франківської ТГ з місцевими депутатами достатньо: на сайті міськради  у кожного обранця є персональний профайл. У цих профайлах є електронні пошти, на які можна написати лист, контактні телефони та номери і е-мейли партійних приймалень. Також вказані й посилання на персональні сторінки депутатів у Facebook.

На цих сторінках депутати розміщують інформацію про свою діяльність: роботу на сесіях, вирішення питань і проблем жителів, різноманітні акції та заходи на своїх округах а також анонси та звіти про проведені прийоми виборців. Фактично через усі сторінки можна сконтактувати з депутатом ради і поспілкуватись з ним/нею або помічниками. 

В рамках “Атестації депутатів місцевих рад” ми проаналізували канали комунікації з депутатами Івано-Франківської міської ради. 

ВО “Свобода”:

Сергій Абрам’як – особиста та публічна сторінка;
Олег Андрухів – особиста та публічна сторінка;
Ольга Бойчук – особиста та публічна сторінка;
Віталій Бурко – особиста та публічна сторінка;
Мар’ян Вагилевич – особиста та публічна сторінка;
Андрій Грималюк – особиста та публічна сторінка;
Олег Загурський – особиста та публічна сторінка;
Надія Загурська – особиста та публічна сторінка;
Ярослав Дубас – особиста та публічна сторінка;
Олег Капустяк – особиста та публічна сторінка;
Тетяна Квасна – особиста та публічна сторінка;
Ігор Корсун – особиста та публічна сторінка;
Ростислав Котович – особиста та публічна сторінка;
Галина Куницька – особиста та публічна сторінка;
Роман Марцінків – особиста та публічна сторінка;
Леся Муравйова – особиста та публічна сторінка;
Вікторія Нагорна – особиста та публічна сторінка;
Михайло Нагірний – особиста та публічна сторінка;
Уляна Облещук – особиста та публічна сторінка;
Уляна Павликівська – особиста та публічна сторінка;
Геннадій Пономаренко – особиста та публічна сторінка;
Віктор Синишин – особиста та публічна сторінка;
Андрій Строїч – особиста та публічна сторінка;
Наталія Татумірак – особиста та публічна сторінка;
Роман Харук – особиста та публічна сторінка;

Маріанна Смаль для комунікації з виборцями використовує лише особисту сторінку у Facebook, натомість її колега по фракції Михайло Яцків – лише публічну. У голови фракції Романа Онуфріїва є зареєстрований акаунт у соцмережі Facebook, проте останні дописи там від 2012 року. Фактично зконтактувати з депутатом через соціальні мережі неможливо. 

“ЄС”:

Андрій Балагура – особиста та публічна сторінка;
Мар’яна Вершиніна – особиста та публічна сторінка;
Надія Когутяк – особиста та публічна сторінка;
Юрій Лозяк – особиста та публічна сторінка;
Сергій Палійчук – особиста та публічна сторінка;
Олексій Петечел – особиста та публічна сторінка;
Степан Руднянин – особиста та публічна сторінка;
Володимир Фецич – особиста та публічна сторінка;
Володимир Яблонь – особиста та публічна сторінка

У Миколи Ковальчука є особиста сторінка у Facebook, проте вона не активна – депутата позначають у дописах колеги по партії, проте більше ніякої діяльності на ній не спостерігається. 

ВО “Батьківщина”:

Голова фракції Руслан Терешко має і особисту і публічну сторінки у Facebook, проте веде їх доволі неактивно. У Василя Ревчука є також і особиста, і публічна сторінки. Проте особисту він веде набагато активніше, ніж публічну: паблік місцевого політика активізується переважно лише з привітаннями до свят. 

Найактивніше веде свої соціальні мережі серед обранців від “Батьківщини” Стефан Магас: у нього майже щодня наповнюються контентом і особиста і публічна сторінки. 

Оксана Іванюк, яка вперше обрана депутаткою міськради, теж доволі активно спілкується з виборцями через особисту сторінку на Facebook. Публічної у Оксани Іванюк немає. 

Загалом 37 депутатів Івано-Франківської міської ради ведуть і публічні і – паралельно – особисті сторінки у Facebook для комунікації з виборцями. Двоє депутаток спілкуються з виборцями та звітують про свою роботу через особисті акаунти – це Оксана Іванюк та Маріанна Смаль. Один депутат ради – винятково через публічну сторінку – Михайло Яцків, а ще двоє депутатів, попри те, що зареєстровані у соцмережі, не ведуть публічну активність онлайн взагалі – Микола Ковальчук та Роман Онуфріїв.

Ще 15 депутатів активно ведуть свої сторінки у іншій соцмережі – Instagram. Ця мережа більше орієнтована на молодь. Загалом, більше, ніж 20 обранців з Івано-Франківської міськради зареєстровані в інстаграмі, проте саме 15 із них ведуть свої акаунти доволі активно та можуть контактувати з мешканцями міста через цю мережу. Усі решту – мають неактивні акаунти та не наповнюють їх. 

Активно сторінки в Instagram ведуть наступні депутати:

ВО “Свобода”: Роман Харук, Андрій Строїч, Маріанна Смаль, Віктор Синишин, Геннадій Пономаренко, Уляна Павликівська, Роман Марцінків, Олег Капустяк, Олег Андрухів та Сергій Абрам’як. 

“ЄС”: Андрій Балагура, Мар’яна Вершиніна, Надія Когутяк, Юрій Лозяк та Олексій Петечел.
 
Серед депутатів від ВО “Батьківщина” зареєстрований у Instagram лише Руслан Терешко, проте акаунт не веде взагалі. 

   

       
Скріншоти сторінок депутатів Івано-Франківської міськради в Instagram

Слідкуйте за оновленнями: 
На веб-платформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка вебплатформи «Місцеві депутати. Атестація».

Поширити у соціальних мережах