Ще одна ОТГ на Прикарпатті впровадила антикорупційні механізми

20 жовтня сесія Старобогородчанської ОТГ прийняла два антикорупційні механізми, розроблені експертами коаліції “За прозорі місцеві бюджети” в рамках проекту “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах.

Відтепер в Старобогородчанській ОТГ діятиме механізм запобігання конфлікту інтересів в раді. Також буде напрацьована антикорупційна програма.

За такі проекти рішення проголосували одноголосно. Нормативні документи розроблені експертами партнерства “За прозорі місцеві бюджети” в рамках проекту “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах” програми DOBRE. Протягом серпня експерти проекту Віталій Світлик та Віктор Бобиренко працювали з Прикарпатськими ОТГ, роз’яснюючи необхідність впровадження таких норм в громадах.

Також експерти допомагали представникам ОТГ визначитись, які з 10 запропонованих антикорупційних механізмів є пріоритетнішими для їх громади.

“Нами було розроблено 10 проектів рішень, які передбачають впровадження антикорупційних механізмів в ОТГ. Це абсолютно різні норми – від впровадження “Відкритого бюджету” до напрацювання антикорупційної програми”, – розповідає експерт Центру Політичних Студій Віталій Світлик, – “На тренінгах ми обговорювали і аналізували, які механізми є пріорітетними для окремо взятої ОТГ. Ми пропонуємо починати з тих, які реально можуть запрацювати одразу”.


Заступник сільського голови Старобогородчанської ОТГ Юрій Іванишин пояснив, що серед запропонованих антикорупційних механізмів вибрали два, які, на даний час, є найктуальнішими для громади.

“Положення про запобігання конфлікту інтересів матиме дуже важливе значення для посадових осіб, бо в своїй роботі вони стикаються з різними ситуаціями”, – коментує Іванишин – “Оскільки це село, де є багато родичів, то конфлікт інтересів є досить поширеним явищем”.

Окрім того, було прийняте рішення про впровадження антикорупційної програми. До неї включені заходи з оприлюднення інформації на офіційному сайті, проведенню роз’яснювальної роботи серед працівників, контролю за декларуванням доходів і ввидатків тощо.

“В процесі роботи буде створена антикорупційна рада в нашому ОТГ. Також, за необхідності, ми впровадимо й інші антикорупційні механізми”, – додає заступник голови.

Нагадаємо, що 7 вересня антикорупційні механізми впровадила Білоберізька ОТГ. Там створюється наглядова рада при комунальному підприємстві, налагоджений механізм запобігання конфлікту інтересів та запроваджений відбір посадових осіб в ОТГ на основі конкурсного відбору.

Поширити у соціальних мережах