П’ятеро депутатів Івано-Франківської міської ради дали підстави для відкликання за підсумками роботи у 2019 році

У 2019 році 5 депутатів Івано-Франківської міської ради пропустили понад половину сесій ради та засідань постійних депутатських комісій. Згідно з законодавством, це є причиною для їх відкликання. 

Робота депутата міської ради регулюється Законом України “Про статус депутата місцевої ради”. Стаття 37 цього Закону надає перелік причин, через які депутат може бути відкликаний. Серед причин, через які депутат може бути позбавлений мандата є пропуск ним більше половини сесій та засідань постійних депутатських комісій протягом року. Експерти ГО “Центр Політичних Студій” проаналізували, хто з депутатів Івано-Франківської міської ради може бути відкликаний за прогули у 2019 році.

Оцінку роботи розділили за двома критеріями: депутати, які пропустили понад 50% сесій чи засідань комісії та можуть бути відкликаними, а також депутати, котрі пропустили від 25% до 50% засідань. Це значить, що депутатам варто звернути увагу на дисципліну своїх відвідувань та не допустити підстав для відкликання.

Два депутати міськради можуть бути відкликані за пропуски сесій у 2019 році.

Згідно з даними, наданими Івано-Франківською міськрадою у відповідь на запит, у 2019 році відбулось 14 сесійних засідань. По 10 засідань пропустили два депутати – керівниця фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Кулинич та член фракції “БПП “Солідарність” Володимир Балагура.

9 депутатів ради пропустили від 25% до 50% сесійних засідань у 2019 році. По 6 сесій пропустили Петро Гречанюк з “Самопомочі” та двоюрідний брат міського голови Роман Марцінків зі “Свободи”. По 5 засідань пропустили Володимир Олійник та Сергій Гаєвський з “УКРОПу”, Іван Пуйда з “Самопомочі” а також Володимир Ковальчук з “БПП “Солідарність”. На 4-х сесіях не були Андрій Грималюк зі “Свободи”, Володимир Кушнір з “БПП “Солідарність” та позафракційний Володимир Саврей.4 депутати пропустили понад половину засідань постійних комісій і можуть бути відкликані.

Депутати Івано-Франківської міської ради працюють у складі 7-ми постійних депутатських комісій. Пропуск більше половини їх засідань протягом року є підставою для відкликання депутата.

Другий рік поспіль потрапляє у курйозну ситуацію позафракційний Ігор Саварин. Він є членом комісії з питань регламенту та депутатської діяльності, яка за 2019 рік засідала всього один раз. Саварин на засідання не прийшов і, таким чином, пропустив 100% засідань комісії. Аналогічна ситуація була і в минулому році.

Володимир Балагура з “Солідарності” пропустив 5 із 6-ти засідань комісії з питань містобудування та земельних відносин. Позафракційний депутат Михайло Верес пропустив 3 із 4-х засідань постійної комісії з питань гуманітарної політики. Аналогічну кількість засідань пропустив і Мстислав Тарас з “УКРОПу”. Він є членом комісії з питань житлово-комунального господарства і вона також засідала 4 рази за минулий рік.

Микола Ковальчук з “Солідарності” не відвідав 3 із 6-ти засідань комісії з питань містобудування та земельних відносинПетро Гречанюк з “Самопомочі” не відвідав 2 із 4-х засідань комісії з питань житлово-комунального господарства. Його колега по фракції Іван Пуйда пропустив 1 із 3-х засідань комісії з питань оренди та приватизації комунального майна. Варто зазначити, що у відповідь на запит, міська рада вказала, що Пуйда пропустив засідання через відпустку. Позафракційний депутат Володимир Саврей та представник “Батьківщини” Василь Ревчук є членами комісії з питань гуманітарної політики. Саврей пропустив 2 із 4-х її засідань, а Ревчук – 1 засідання.

10 місцевих обранців не пропустили жодної сесії ради у 2019 році.

Серед 42-х депутатів міської ради найвідповідальнішими виявились 10 – вони не пропустили жодну сесію ради за 2019 рік. Серед них Сергій Абрам’як, Мар’ян Вагилевич, Олег Капустяк, Андрій Строїч та Роман Харук зі “Свободи”, позафракційні депутати Ігор СаваринМихайло Верес та Галина Куницька. А також Іван Гарасимко з “Самопомочі” і Руслан Терешко з “Батьківщини”.

Слід зазначити, що за підсумками роботи міської ради у 2018 році – кандидатів на відкликання було 4. Проте процедура відкликання щодо них не була порушена. З кандидатів на відкликання за підсумками 2018 року залишилилась Ірина Кулинич – два роки поспіль вона прогулює понад половину сесій. Ігор Саварин за два роки не був на жодному засіданні комісії з питань регламенту та депутатської діяльності. Щоправда і засідань за два роки було лише два.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франківській області звертайтесь до: ГО “Центр Політичних Студій”.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.

Поширити у соціальних мережах