У Печеніжинській громаді презентували бюджет для громадян

Реформа децентралізації вносить позитивні зміни в процеси розвитку громади. Цьогоріяч громади-партнери Програми DOBRE впроваджують передові механізми публічності місцевого бюджету – бюджет для громадян.

У 50-ти українських ОТГ експерти Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” працювали над створенням бюджету для громадян. В Україні це новинка – бюджет для громадян являє собою описаний в доступній формі, простими словами та з використанням візуалізації місцевий бюджет.

Експерт ГП “За прозорі місцеві бюджети” Віталій Світлик розповів, що такий досвід в Україні є передовим і ще жодне велике місто не запровадило бюджети для громадян, натомість 50 ОТГ в Україні цього року розпочали його впроваджувати.

“Зазвичай місцеві бюджети завантажені спеціальними термінами та великою кількістю цифер – цього пересічний громадянин не розуміє”, – зазначає Віталій Світлик, – “Саме тому органи влади у провідних країнах роблять його спрощену версію. Це брошура, в якій простою мовою, з візуалізацією пояснено – звідки громада отримує гроші і куди витрачає”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [162.00 B]

Для поширення інформації експерти партнерства у громадах проводять акції “Впливай на бюджет своєї громади”. В ході таких акцій не лише презентують громаді бюджети для громадян, але й розповідають про можливості впливу мешканця на бюджет своєї громади та збирають пропозиції до бюджету на наступний рік. Зібрані пропозиції експерти передають місцевій владі.

Першою з Прикарпатських громад, де відбулась така акція стала Печеніжинська ОТГ. 28 жовтня у цій громаді відбулось два заходи. Участь у них взяли понад 400 мешканців громади та було зібрано більше чотирьох десятків пропозицій до бюджету. На акції був присутній і голова громади Ігор Довірак, який взяв на себе зобов’язання поширити матеріали у межах усієї громади.Надалі громади щороку розроблятимуть та публікуватимуть бюджети для громадян щороку разом із прийнятим місцевим бюджетом.

Поширити у соціальних мережах