Мешканці Ланчинської ОТГ подавали свої пропозиції до місцевого бюджету

Понад шість десятків пропозицій до місцевого бюджету Ланчинської ОТг на 2020 рік вдалось зібрати експертам громадської організації “Центр Політичних Студій” цими вихідними.

В рамках співпраці Ланчинської громади експерти громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети”, яке на Прикарпатті представляє ГО “Центр Політичних Студій” проводять у громадах акцію “Впливай на бюджет своєї громади”. В рамках цієї акції мешканцям громади пропонують долучитись до формування місцевого бюджету на наступний рік – для цього слід подати письмову пропозицію. Заходи проходили у селі Добротів та смт Ланчин 21 та 22 вересня.

“Ми пропонуємо мешканцям скористатись їх законним правом – впливати на бюджет своєї громади”, – пояснює представник Центру Політичних Студій Михайло Джогола, – “Дуже часто місцеві жителі не знають або не користуються механізмами, що дозволяють їм подати пропозиції до бюджету чи взяти безпосередню участь у його формуванні. Це призводить до непорозумінь між владою та громадою. Наша задача сьогодні – розповісти мешканцям про інструменти впливу на бюджет”.

Зібрані пропозиції передадуть до місцевої влади. Однак акція на цьому не закінчується – до кінця листопада мешканці Ланчинської громади можуть подавати свої пропозиції до бюджету на наступний рік старостам сіл громади, у місцеву раду або просто онлайн. Для цього створили просту та доступну форму.

Пропозицію до бюджету Ланчинської ОТГ можна подати за посиланням: http://bit.do/faa58
Після того, як пропозиції будуть подані – їх розгляне бюджетна комісія а сам проект бюджету на 2020 рік буде презентований громаді на бюджетних слуханнях.

Окрім збору пропозицій, представники Програми DOBRE разом з місцевою владою Ланчинської ОТГ представили мешканцям Бюджет для Громадян. Це брошура, наповнена інфографіками та спрощеними поясненнями бюджетної термінології. В її основу включний бюджет певної громади, який зображений у вигляді діаграм та інфографік. Саме в такій формі мешканцям зручніше знайомитись з бюджетом громади, розуміти пріоритети її розвитку та дізнатись про те, звідки до бюджету надходять гроші та як вони витрачаються.

Бюджет для Громадян є унікальним для України інструментом та впроваджений лише в 95-ти українськиї ОТг, що співпрацюють з Програмою DOBRE.

Бюджет для Громадян Ланчинської ОТГ:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [162.00 B]

 

Поширити у соціальних мережах