ГО “Центр політичних Студій” розповіли, хто з депутатів Івано-Франківської міськради ігнорує прийом громадян

18 квітня експерти ГО “Центр Політичних Студій” презентували результати роботи проекту “Приймальня Депутата”. Протягом останніх 9-ти місяців вони відвідували прийоми громадян депутатів Івано-Франківської міської ради. Згідно Закону України “Про статус депутата міської ради” – депутат міської ради щонайменше раз на місяць повинен персонально проводити прийом громадян. Відвідуючи депутатські прийоми експерти перевіряли депутатів на відповідальність перед своїми виборцями.

“За 9 місяців ми перевірили майже всіх депутатів Івано-Франківської міської ради” – розповів Михайло Джогола, – “Не вдалось побувати лише в Івана Пуйди з “Об’єднання “Самопоміч”, Віктора Синишина зі “Свободи” та Сергія Палійчука з “Солідарності” – депутати змінювали час свого прийому, і, відповідно, нам не вдалось зі знімальною групою прийти до приймальні”.
Проте, проект буде тривати і надалі. За словами його керівника Віталія Світлика – депутати значно активніше почали проводити власні прийоми після того, як почали системно знімати передачу. Також збільшилась активність виборців, що почали звертатись до депутатів через приймальню.

“Ми знімали такі відео протягом трьох останніх років. Спочатку робили це власними силами і раз на квартал здійснювали відео-рейди.Тоді рідко можна було застати депутатів у приймальнях. Після того, як ми почали системно ходити на прийоми – продуктивність депутатів зросла. Зараз майже всі депутати здійснюють свої прийоми”, – зазначає Світлик, – “Відповідно збільшилась і активність виборців. Помітно більше людей приходять у приймальні та залучають депутатів до вирішення проблем на окрузі”.

Загалом з 39-ти депутатів, яких перевірили у Центрі Політичних Студій 15 депутатів не застали на прийомі, 5 депутатів на прийоми громадян відправляють своїх помічників і 19 депутатів проводять прийом особисто.

“Кількох депутатів ми відвідували повторно – через певний час після того, як не застали їх у приймальні”, – наголошує Михайло Джогола, – “Зокрема повторно ми застали у приймальні Віталія Мерінова та Сергія Гаєвського з УКРОПу, Стефана Магаса з “Батьківщини”, Віталія Бурка, Олега Капустяка та Романа Харука зі “Свободи”. Під час повторних відвідин депутати у приймальнях були. Лише Ірина Кулинич з “Самопомочі” персонально прийом не проводить, проте працює помічниця”.

На депутатських прийомах були відсутні Петро Гавриш зі “Свободи”, Ігор Корсун та Олександра Федорук з “Об’єднання “Самопоміч”, Микола Ковальчук та Степан Руднянин із “Солідарності”, Руслан Терешко з “Батьківщини”, позафракційний депутат Ігор Саварин. Керівник фракції ВО “Свобода” Роман Онуфріїв особисто прийом не проводить – звернення до депутата можна залишити в партійній приймальні. Це є порушенням закону, оскільки прийом депутат повинен проводити особисто і  не рідше, як раз на місяць. Частина депутатів прийоми проводить не особисто, а з допомогою помічників. Так у приймальнях вдалось застати помічників Петра Греченюка та Ірини Кулинич з “Самопомочі”, Володимира Кушніра, Володимира Фецича та Петра Шкутяка з “Солідарності”,

Окрім того, в ГО “Центр Політичних Студій” розробили проект рішення щодо впровадження електронної фіксації результатів проведених прийомів громадян. Пропонують депутатам фіксувати в електронних документах звернення громадян та відзначати стан їх виконання. Кажуть, що таким чином хочуть не лише підвищити відповідальність депутатів перед виборцями, але допомогти їм звітувати перед громадою та зробити діяльність ще прозорішою. Відповідний проект рішення пропонують депутатам обговорити на круглому столі, що відбудеться 2 травня.

Довідково: усі випуски програми “Приймальня депутата” можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/HeOvYs  
Проект “Приймальня депутата” реалізовується за підтримки Європейського Союзу громадською організацією “Центр Політичних Студій” в межах проекту Центру політико-правових реформ “Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади”.

Поширити у соціальних мережах