МОЗ пропонує обговорити, як ліцензувати лікарів

Міністерство охорони здоров’я пропонує до обговорення проект Концепції професійного ліцензування лікарів.

Сам проект можна знайти на сайті МОЗ за посиланням Проект Концепції професійного ліцензування лікарів 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

Як зазначають у МОЗ, проект розроблено з метою підвищення якості надання медичної допомоги шляхом створення ефективного та прозорого механізму допуску до професії лікаря.

“Сьогодні діє система атестації, яка підтверджує стаж, але не професіоналізм і не якість роботи. Держава має монополію на послуги з підвищення кваліфікації. Проте, фактично відсутній дієвий механізм персональних відповідальності персональної відповідальності перед пацієнтом за якість наданої медичної допомоги”, – підкреслили в МОЗ.

В міністерстві підкреслюють, що в результаті запровадження ліцензування при вступі в у вищі медичні навчальні заклади бюджетні місця будуть розподілятися серед найбільш сильних абітурієнтів.

В той же час вже працюючі лікарі складуть спеціальний ліцензійний іспит. Перехідний період триватиме з 2020 по 2024 рік.Ліцензію видаватиме Ліцензійна рада з 30 обраних лікарів.Серед них можливе залучення іноземних експертів. Також Україна визнає ліцензії країн ЄС, США, Ізраїлю, Канади, Японії.

Саму ліцензію потрібно підтверджувати кожні три роки, надавши особисте освітнє портфоліо та історію медичної практики.  У випадку недбалості чи суттєвих помилок лікаря, ліцензія може бути призупинена або анульована.

Експерт проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead Євген Гончар розповів, що нова система навчання, перекваліфікації та відповідальності підвищить якість медичної допомоги та поверне довіру до лікарів.

“Сьогоднішня система оцінки придатності лікарів – це імітація, де головним критерієм є стаж та проходження курсів сумнівної якості. Навчання проводять заклади між якими немає конкуренції. Знання, що вони дають, у більшості випадків не відповідають сучасним викликам та стандартам.  Професійне ліцензування лікарів важлива системна зміна, яка надасть лікарям більше прав та запровадить індивідуальну відповідальність за власні клінічні рішення”, – підкреслив Євген Гончар.

Джерело: Центр політичних студій та аналітики “Ейдос”

Поширити у соціальних мережах