РЕЛІЗ: 5 ДЕПУТАТІВ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ НЕ ПРОЗВІТУВАЛИ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ У 2019 РОЦІ

В Івано-Франківську презентували практики звітування, що використовують депутати Івано-Франківської міської ради.

Експерти кампанії “Атестація депутатів місцевих ради” розповіли про те, як звітувалися депутати Івано-Франківської міськради про свою роботу у 2019 році. Депутат місцевої ради повинен звітувати перед виборцями щонайманше раз на рік. Зробити це можна письмово або публічно. Письмово – на сайті ради, у ЗМІ чи соціальних мережах. Або публічно – на зустрічах з виборцями чи під час публічних подій. Із 42-х депутатів Івано-Франківської ради письмові звіти на офіційному сайті ради оприлюднили 37 депутатів. 5 депутатів так і не прозвітували. Це Володимир Балагура (БПП “Солідарність”), Сергій Гаєвський та Мстислав Тарас (УКРОП) а також двоє голів фракцій – Ірина Кулинич (“Об’єднання “Самопоміч”) та Руслан Терешко (ВО “Батьківщина”). Причини неоприлюднення звітів невідомі.

У Івано-Франківській міській раді існує дві практики звітування – оприлюднення письмового звіту на сайті ради та публічні звіти на округах. Переважає практика звітування у вигляді письмових річних звітів, розміщених на сайті ради. Такі звіти за роботу у 2019 році розмістили 37 депутатів. 16 депутатів ради прозвітували публічно. Решту 26 публічних звітів не робили.

Звіт депутатів міської ради, згідно ЗУ “Про статус депутата місцевої ради”, повинен містити наступні відомості: 

– про їх діяльність у міській раді та в її органах; 

– про присутність на пленарних засіданнях і засіданнях постійних комісій; 

– про прийняті міською радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про їхню участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень міської ради; 

– про роботу депутата з виборцями;

– виконання доручень виборців.

5-ти критеріям, визначеним законодавством, відповідають звіти Віталія Мерінова (УКРОП) та Михайла Вереса (позафракційний). 4-м критеріям, з 5-ти, що передбачені ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, відповідають звіти лише Івана Гарасимка та Олександри Федорук (“Об’єднання “Самопоміч”), Стефана Магаса (ВО “Батьківщина”) та Володимира Олійника (УКРОП). У їх звітах за 2019 рік присутня інформація про роботу на окрузі, виконання доручень виборців, роботу в органах ради та обговорення проєктів рішень. 

Про свою роботу в раді та її органах, виконання доручень виборців та роботу на окрузі (3 критерії до звіту) прозвітували 9 депутатів ради. Це Ярослав Горбовий та Василь Ревчук з ВО “Батьківщина”, Петро Гречанюк та Іван Пуйда з “Об’єднання “Самопоміч”, Володимир Кушнір, Сергій Палійчук, Степан Руднянин та Петро Шкутяк з БПП “Солідарність”  а також Дмитро Чміль з УКРОПу. 

Решта депутатів звітують лише за двома критеріями – “робота на окрузі” та “виконання доручень виборців”. 

Досвід звітної кампанії Івано-Франківської міської ради за 2019 рік

 

«Команда Атестації депутатів місцевих рад вирішила започаткувати кампанію «Вимагаємо звіту!» спрямовану на звітування депутатів за всі 5-ть років каденції. Мешканці міста мають право знати чим саме займався кожен їхній обранець», –  зауважив експерт ГО «Центр Політичних Студій», Михайло Джогола.

Для повідомлення мешканців міста ГО “Центр Політичних Студій” буде розповсюджувати інформаційні буклети, у яких перелічено обов’язки депутатів та способи його звітування перед виборцями.

Буклет кампанії “Вимагаємо звіту”


Також запущена онлайн-форма, в якій мешканців Івано-Франківська зможуть відзначити, звіт якого депутата за 5 років діяльності вони хочуть почути або побачити. ГО “Центр Політичних Студій”, на основі цих анкет буде звертатись безпосередньо до депутатів міськради з вимогою прозвітувати про діяльність. Анкету можна заповнити за посиланням: https://cutt.ly/gfEtXIu 

Контакти: 

Михайло Джогола,  керівник кампанії у Івано-Франківську

073 122 05 40; cps.if.ua@gmail.com

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням. 

Слідкуйте за оновленнями: 

На веб-платформі Атестація депутатів місцевих рад

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

Поширити у соціальних мережах