В Івано-Франківську розповіли як депутати міської ради здійснюють прийом та звітують перед виборцями

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України, Громадська Організація “Центр Політичних Студій” в ході прес-конференції презентувала результати моніторингу здійснення прийому виборців та звітування перед виборцями депутатами Івано-Франківської  міської ради.

“Атестація депутатів місцевих ради” – це ініціатива, яка поширилась на 17 обласних центрів України. Метою є підвищення відповідальності депутатів місцевих рад та підвищення поінформованості виборців про їх діяльність.

Протягом трьох місяці експерти ГО “Центр Політичних Студій” аналізували роботу депутатів Івано-Франківської міської ради – перевіряли інформацію про депутатів на сайті, ходили на щомісячні прийоми громадян, щоб з’ясувати, чи депутати їх проводять, аналізували щорічні звіти депутатів та моніторили, яким чином депутати комунікують зі своїми виборцями.

“За підсумком кожного року діяльності депутата ми виставляємо їм оцінки”, – розповів аналітик проекту Віталій Світлик, – “Критерії для оцінки ми взяли з чинного законодавства. Їх є 21. За підсумками минулого року ми вже презентували оцінки наших депутатів, зараз подаємо громаді проміжний звіт та готуємо оцінювання 2018-го року”.

За результатами моніторингу – 24 депутати Івано-Франківської міської ради регулярно та особисто здійснюють прийом громадян – не менше одного разу на місяць. Ще 8 – особистий прийом проводять нерегулярно, четверо – менше одного разу на місяць. 3 депутати проводять прийом громадян не самостійно – це роблять замість них помічники. 2 депутата міської ради особистий прийом громадян взагалі не проводять.

Цікаво, що особистий прийом виборців взагалі не проводять два керівники фракцій. Роман Онуфріїв з ВО “Свобода” не має конкретного часу прийому – звернення можна залишити у партійній приймальні. А Ірина Кулинич з “Об’єднання “Самопоміч”, попри задекларований на сайті міськради прийом громадян його не проводить. У січні цього року вона заявила журналістам, що відсутня на прийомі через те, що працює у Львівській міській раді і прийом громадян не призначала.

“Закон каже про те, що мінімум раз на місяць депутат міської ради повинен здійснювати прийом громадян особисто”, – зазначив керівник кампанії Михайло Джогола, – “Це робиться для того, щоб депутат міської ради міг почути своїх виборців і разом з ними вирішувати проблеми на окрузі. Виборці, в свою чергу мають можливість таким чином вирішувати свої проблеми, чи проблеми округу”.

Окрім того, експерти зазначають, що на сайті Івано-Франківської міської ради немає повної інформації про депутатів.

“Виборці мають право знати біографію свого депутата, його трудовий шлях та інформацію про освіту і сімейний стан”, – каже Михайло Джогола, – “Але цієї інформації на сайті ради немає. А дістати її працівникам ради дуже просто – ці дані депутати подавали, коли балотувались до ради”.

Ще одним індикатором відповідальності депутата місцевої ради є його звітування перед громадою – раз на рік депутат повинен подати громаді свій звіт. Усі депутати Івано-Франківської міської ради уже протягом двох років публікують свої звіти на сайті ради. Проте у них вони вказують лише загальну інформацію – що вони зробили на своєму окрузі. У звіті повинна містити інформація про роботу депутата на сесіях та в постійних комісіях та про ініційовані ними проекти рішень. Такої інформації місцеві обранці у звітах не подають.

Із повним проміжним звітом про роботу кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” у Івано-Франківську можна ознайомитись за посиланням.

 

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в м. Івано-Франківську звертайтесь до:

ГО “Центр Політичних Студій

+380 73 122 05 40

cps.if.ua@gmail.com

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.

 

Поширити у соціальних мережах