Депутатка Івано-Франківської міськради голосувала за виділення землі своїй же фірмі

Олександра Федорук – депутатка Івано-Франківської міськради від “Об’єднання “Самопоміч”. на сесії 15 лютого цього року вона проголосувала за надання дозволу щодо складання проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ТОВ “ЮТІМ” – це реальний конфлікт інтересів, оскільки депутатка є засновницею фірми. 

 

15 лютого 2018 року, під час розгляду питання порядку денного №53 “Про розгляд клопотань фізичних і юридичних осіб із земельних питань” Федорук не заявила про наявний у неї конфлікт інтересів. Справа в тому, що у рішенні, в тому числі, ішла мова про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Серед підприємств, яким надали такі дозволи було і ТОВ “ЮТІМ”, у засновниках якого є Олександра Федорук.


Підприємство отримало дозвіл на відведення земельної ділянки площео 0,0599 га на вул. Короля Данила, 11-а.  Вид використання цієї земельної ділянки, згідно рішення сесії – “для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення”. Рішення було підтримано Івано-Франківською міською радою – за нього проголосували 26 депутатів. В тому числі проголосувала і Олександра Федорук. У протоколі сесії не вказано, що депутатка заявляла про конфлікт інтересів. А в протоколі поіменного голосування зазначено, що депутатака проголосувала “За” таке рішення.

Згідно статті 59-1 Закону України “Про місцеве самоврядування” депутат що виявив у себе реальний конфлікт інтересів при розгляді певного питання, повинен до голосування за це питання зробити публічну заяву про наявність у нього конфлікту інтересів. Олександра Федорук цього не зробила.

За фактом можливого конфлікту інтересів у депутатки Олександри Федорук НАЗК розпочалоперевірку. Про це у четвер, на прес-конференції заявили представника кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” у Івано-Франківську Віталій Світлик та Михайло Джогола.

Саме вони здійснюють моніторинг діяльності депутаів Івано-Франківської міськради на предмет запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

“Протягом 8-ми місяців ми детально ретельно стежимо за діяльністю наших депутатів”, – зазначив Віталій Світлик, – “Під час останнійх 4-х сесій депутати Івано-Франківської міськради 12 разів заявляли про конфлікт інтересів і не брали участь у голосуванні. Ми і надалі будемо стежити за їх діяльністю”.

 

Михайло Джогола наголосив, що при наявності конфлікту інтересів депутат, згідно законодавства, повинен оголосити про це на сесії, не брати участь у голосуванні і переконатись, що відмітка про його конфлікт інтересів була внесена у протокол сесії.

“У випадку із Олександрою Федорук – заяви про конфлікт інтересів не було. Більше того – вона проголосувала “за” рішення, вигідне її фірмі. Отже – порушила закон”, – коментує Михайло Джогола, – “Нами були надіслані заяви в НАЗК і Нацполіцію. Вчора отримали відповідь про те, що НАЗК розпочала перевірку”.

У разу доведення факту наявності конфлікту інтересів у Олександри Федорук, їй загрожує адміністративна відповідальність.

Автор: Центр Політичних Студій

 

Поширити у соціальних мережах