Більшість повідомлень про порушення з боку місцевих депутатів, поданих до НАЗК та Національної поліції залишаються без відповіді

В рамках громадської кампанії «Атестація місцевих депутатів» громадські організації з 12 областей України здійснювали моніторинг дотримання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів депутатами Дніпровської, Івано-Франківської, Краматорської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської та Чернівецької міських рад. Окрім того, аналітики проаналізували відомості з декларацій депутатів цих рад і порівняли їх з даними відкритих державних реєстрів.

За результатами моніторингу були виявлені ймовірні порушення вимог законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в діях депутатів Івано-Франківської (1 депутат), Краматорської (1), Сумської (4) та Херсонської (4) міських рад.

Невідповідності між відомостями декларацій та даними відкритих державних реєстрів були виявлені відносно депутатів Дніпровської (9 депутатів), Одеської (9), Херсонської (5) і Черкаської (8) міських рад. Загалом, за результатами роботи кампанії у 12 містах України були виявлені порушення у 41-го депутата місцевих рад. Відповідні заяви були подані до НАЗК та правоохоронних органів.

Серед депутатів Івано-Франківської міської ради конфлікт інтересів не врегулювала представниця фракції “Об’єднання “Самопоміч” Олександра Федорук. Депутатка 15 лютого 2018 року, під час 18 сесії міськради проголосувала за рішення, яке передбачало виділення земельної ділянки її фірмі. Мова йде про рішення №53 “Про розгляд клопотань фізичних і юридичних осіб із земельних питань”. В рішенні міськради йдеться про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Серед юридичних осіб, яким дозволили складати такі проекти є ТОВ “ЮТІМ”. Фірмі надали дозвіл на складання документів “для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення” на земельній ділянці площею 0,599 на вулиці Короля Данила, 11А.

Згідно даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, депутатка Олександра Федорук є співзасновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “ЮТІМ”, якому надали дозвіл на складання відповідної документації.

Попри фактичний конфлікт інтересів Олександра Федорук, згідно протоколу засідання сесії, не заявила про це. Також у протоколі поіменного голосування можна побачити, що Федорук проголосувала “За” при розгляді цього питання. В протоколі поіменного голосування це питання позначене номером 40.

Згідно статті 59-1 Закону України “Про місцеве самоврядування” депутат що виявив у себе реальний конфлікт інтересів при розгляді певного питання, повинен до голосування за це питання зробити публічну заяву про наявність у нього конфлікту інтересів. Олександра Федорук цього не зробила.

НАЗК розпочала перевірку факту неврегулювання конфлікту інтересів Олександрою Федорук.

На основі виявлених фактів, на початку травня Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» звернулася до Національного агентства з питань запобігання корупції та Національної поліції з повідомленнями про можливі порушення з боку депутатів місцевих рад.

До НАЗК та Нацполіції було подано 30 заяв щодо можливої невідповідності інформації, та 10 заяв щодо ймовірного порушення вимог врегулювання конфлікту інтересів. Ще один депутат Одеської міськради може понести за порушення в декларуванні кримінальну відповідальність – відповідна заява подана до Нацполіції.

Більшість заяв про можливі порушення, як поданих до НАЗК, так і поданих до обласних управлінь Національної поліції – залишаються без відповіді: лише по 6-ти депутатах із 41-го розпочата перевірка. Також по одному із депутатів Херсонської міськради порушень не виявлено.

 

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Поширити у соціальних мережах