Дітям з особливими освітніми  потребами дозволи навчатися за скороченою програмою

В новому 2018/2019 навчальному році діти з особливими освітніми  потребами навчатимуться за новою програмою, яка дозволить їм краще отримувати нові знання.

Зокрема мова йде про дітей зі порушенням зору, слуху, мовлення, розвитку, опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, інтелектуальними порушеннями.

Міністерство освіти та науки 12 червня затвердило відповідний наказ  №627 про типову освітню програму спеціальних шкіл ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми потребами.

Наказом визначено, що з навчальних програм для таких дітей заборонено вилучати затверджені міністерством предмети. Проте години на їх вивчення можна зменшити, але не більше ніж удвічі.

Програма окреслює рекомендовані підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів. Це має допомогти школярам досягти результатів з усіх предметів, які викладаються.

Експерт з освітньої реформи експерт проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead  Ярослав Переходько зазначає, що це рішення Уряду є проривом у розвитку української школи.

“Якщо раніше діти з особливими освітніми потребами вчилися за єдиною програмою з іншими дітьми і часто через це не встигали у навчанні, то тепер їм дозволили навчатися за скороченою. Але головною інновацією програми є те, що вона побудована на підході компетенцій, прописує основні уміння, ставлення та наскрізні лінії. Програма є позитивним етапом формування та організації навчального процесу для дітей з особливими освітніми проблемами”, – підкреслив Ярослав Переходько.

Джерело: Центр політичних студій та аналітики “Ейдос”

Поширити у соціальних мережах