Мешканцям Нижньовербізької громади презентували бюджет для громадян

У прикарпатських громадах-партнерах Програми DOBRE проводяться акції “Впливай на бюджет своєї громади”, під час яких для мешканців презентують бюджет для громадян та збирають у громади пропозиції до бюджету на наступний рік.

Експерти Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” 1 листопада провели в населених пунктах Нижньовербізької ОТГ презентацію бюджету для громадян. Протягом дня у Нижньому Вербіжі та Великому Ключеві більше 200 мешканців ознайомились з бюджетом для громадян, можливостями впливу на місцевий бюджет та зібрали понад 40 пропозицій до бюджету на наступний рік.  В акції взяли участь голова громади Ярослав М’якущак та депутати місцевої ради, яким і  передали пропозиції для врахування у проекті бюджету на наступний рік.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [162.00 B]

Бюджет для громадян – це описаний простими словами, у доступній формі та з використанням візуалізації місцевий бюджет. Експерти пояснюють, що таким чином громади можуть долучити мешканців до бюджетного процесу цих громад – брати участь у плануванні та контролі за виконанням бюджету, розуміти, звідки громада отримує гроші та куди витрачає.

“Такий інструмент є передовим в Україні”, – відзначає експерт партнерства Віталій Світлик”, – “Ще жодне велике місто не запровадило таких механізмів публічності та підзвітності влади, а невеликі громади уже його освоїли та впровадили”.

Надалі громади будуть публікувати бюджет для громадян щороку разом із бюджетом.

Наразі збір пропозицій до бюджету продовжується в громаді ще місяць. Мешканці можуть надати свої пропозиції  письмово у сільській раді: за адресою: вул. Довбуша, 1, c. Нижній Вербіж. Також пропозиції можна надіслати на електронну пошту nwerbizh@ukr.net чи заповнити онлайн-форму: https://goo.gl/rspWVg

Поширити у соціальних мережах