У Білоберізькій громаді презентували бюджет для громадян

Експерти Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” в рамках Програми DOBRE розробили для Білоберізької ОТГ бюджет для громадян.

Бюджет для громадян – це описаний простими словами та з використанням візуалізованих даних документ, призначений для поширення у громаді. Основна його мета, за твердженням експертів – доступно пояснити мешканцям, звідки у громаду надходять гроші, та на що вона їх використовує.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [162.00 B]

“Зазвичай бюджет громади перевантажений цифрами і спеціальними термінами. Вони пересічному мешканцю незрозумілі”, – пояснює експерт Громадського Партнерства Віталій Світлик, – “Але якщо громада розроблятиме та поширюватиме брошури чи електронні файли, описані простою мовою та з доступною інфографікою – мешканець зможе все зрозуміти і проконтролювати”.

Такий досвід новий для України, але не новий для світу. Наразі ще жодне велике місто таких інструментів публічності не застосовує. Першими їх впровадять 50 громад-партнерів Програми DOBRE. Відтепер щороку публікуватимуть бюджет для громадян разом із прийнятим бюджетом.

Білоберізька громада стала третьою на Прикарпатті, де презентували бюджет для громадян. Також у громаді були зібрані пропозиції до бюджету на 2019, які будуть передані місцевій владі. Всіх, хто не зміг подати пропозиції під час акції запрошують подати їх онлайн за посиланням: https://goo.gl/sdLqfx

 

Поширити у соціальних мережах