Держбюджет прийнято. Чого чекати Франківську?

Верховна рада цього року вчасно прийняла Бюджет на 2018 рік – 7 грудня, а не в кінці року.

Цьогоріч Івано-Франківськ має віддати державі близько 52 мільйонів гривень як реверсну дотацію.

Цього року уряд не передасть технікуми і коледжі на баланси місцевих рад і не змусить фінансувати це з місцевих бюджетів, як це було заплановано раніше. Ця зміна отримала відстрочку на рік. Та все ж потрібно готуватися до цієї болючої реформи. Рано чи пізно це відбудеться.

І знову гарна новина. Як і очікували експерти, у законі таки передбачили (у першому читанні не було) кошти державної субвенції на виконання програм Соціально-економічного розвитку у регіонах. Це так звані депутатські кошти. Івано-Франківську також дістанеться частина цих коштів, принесених у жменьці нашими нардепами.

Гарні новини продовжуються. Уряд підняв мінімалку до 3723 гривень, або на 16%. Це значить, що зростуть нарахування на зарплату і дефіцит пенсійного фонду стане меншим.

Та, головне, відрахування від мінімальної зарплати у міський бюджет буде 402 грн. щомісяця. А якщо хтось заробляє більше, ніж мінімалка?

Таким чином, з 1 мільярда 795, 5 мільйонів гривень власних планованих надходжень до міської казни понад мільярд – це Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). А якщо сюди приліпити ще й Єдиний податок, що вноситься в казну фізичними особами-підприємцями у 145 мільйонів – то вийде, що жителі міста скинулися на 80% бюджету міста. Власних надходжень. Не враховуючи субвенцій. Тож, коли бачите новий тротуар не забудьте похвалити мера – це ж він у вашій щирій уяві знайшов на тротуари грошики.

А що субвенції? На медицину уряд виділив субвенцію у 197, 2 мільйонів гривень. Причому на первинну медицину гроші виділили лише на перше півріччя. Законодавці передбачили, що з другого півріччя запрацює медична реформа і у нас усе буде здорово. Ну, чи всі здорові.

Освітня субвенція передбачена у сумі 280, 8 мільйонів. Це наче б то і не погано. Але субвенція обраховується з кількості дітей шкільного віку на період двох років тому, тобто станом на 1 вересня 2016 року. Та кількість учнів виросла за цей час. І цю різницю ми будемо покривати за власні кошти.

Уряд традиційно забуває врахувати в освітню субвенцію дошкільну та позашкільну освіту. Але то таке – усі навчилися якось обходитись.

А ще ж і субсидії. Щоб ми знали, уряд виділив рекордні 71 мільярд на субсидії у 2018 році.

 

Поширити у соціальних мережах