Представники Матеївецької ОТГ навчались антикорупційним механізмам

Протягом 18-19 червня представники Матеївецької громади в Косові навчались антикорупційним механізмам для ОТГ . Старост, депутатів, працівників виконавчого комітету та місцевих громадських активістів навчали експерти Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети”.

Матеївчан навчали базовим антикорупційним механізмам – прозорості бюджетного процесу та участі у його формуванні громади, державним закупівлям, впровадженню наглядових ради при комунальних підприємствах, конкурсного відбору посадовців, запобіганню конфліктів інтересів та запровадженню антикорупційних рад та антикорупційних програм.  

“Такі навчання ми проводимо в рамках роботи Програми DOBRE”, – розповідає експерт партнерства Віталій Світлик, – “Матеївецька ОТГ нещодавно приєдналась до програми, саме тому ми починаємо роботи з протидії та запобігання корупції в ОТГ з такого навчання”.

За словами експерта, після навчання в Матеївецькій ОТГ буде запроваджено, для початку, два антикорупційні механізми. Один із них на вибір громади, інший – за рекомендацією Програми DOBRE.

“Для того, щоб громада ефективніше та швидше досягнула результатів у протидії корупції – ми рекомендуємо їм скласти та запровадити антикорупційну програму – комплекс заходів, що дозволить підвищити рівень освіченості громади у антикорупційних механізмах, та зробити базові кроки до запобігання корупції. Такі практики ми проводимо вже вдруге – минулого року вже 4 ОТГ на Прикарпатті впровадили початкові антикорупційні механізми”, – зазначає Світлик.

Окрім Матеївецької громади такі механізми впроваджуватимуть ще дві громади-партнери Програми DOBRE – Нижньовербізька і Більшівцівська.

Минулого року антикорупційні механізми на прикарпатті почали впроваджувати Білоберізька, Печеніжинська, Старобогородчанська та Верхнянська ОТГ.

Автор: Михайло Джогола

Поширити у соціальних мережах