Нова Українська Школа готується до навчального року

Вже з нового навчального року всі першокласники йтимуть в Нову українську школу (НУШ). Першачки тепер будуть навчатися за якісними дидактичними матеріалами у оновлених класах з сучасними меблями. Найголовніше – ці діти здобуватимуть освіту за новим стандартом початкової школи. і отримають якісно новий зміст освіти.

На те, щоб забезпечити такі умови цьогоріч держава виділила майже 1,4 мільярди гривень. З цих коштів 998,7 мільйонів гривень підуть на обладнання початкової, а 386 мільйонів гривень – на навчання вчителів початкової школи. Слід зауважити, що вперше, за всю історію України, на початкову освіту передбачено таку  суму коштів.

Раніше, 4 квітня, Кабінет міністрів прийняв постанову, відповідно до якої обласні державні адміністрації повинні розподілити субвенції між обласними, районними, місцевими бюджетами, а також бюджетами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад.

На 1 липня вже використано 98,7 млн грн коштів субвенції, з них 89,7 млн гривень на закупівлю обладнання та засобів навчання для початкових класів та 9,0 млн гривень на підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

На сьогодні у всіх областях тривають тендерні процедури щодо закупівлі обладнання та засобів навчання для початкових класів.   

Експерт з освітньої реформи експерт проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead  Наталія Трамбовецька пояснила, що процес проведення закупівель тривалий та не простий, тому сподівання на оперативну роботу та компентість місцевих органів влади у проведенні тендерів.

«Від того як спрацюють місцеві органи освіти залежатиме чи школярі початкових класів розпочнуть навчальний рік за новими партами, чи будуть навчатися у старих умовах, що може негативно вплинути на загальний процес отримання знань. Тому на сьогодні місцеві влади мають докласти максимум зусиль, аби першого вересня першокласники прийшли у оновлені комфортні класи, як це і передбачає освітня реформа», – зазначила Наталія Трамбовецька.

Поширити у соціальних мережах